Wiadomości

Schetyna chce delegalizacji organizacji narodowych za "ksenofobię i nazizm": "Winne temu jest PiS"

13 listopada 2017 14:29:00
Schetyna chce delegalizacji organizacji narodowych za "ksenofobię i nazizm": "Winne temu jest PiS" Źródło:

- Należy zdelegalizować tych wszystkich, którzy propagowali język nienawiści w Święto Niepodległości; wszystkie organizacje, które są odpowiedzialne za organizację marszu z 11 listopada - stwierdził dzisiaj na konferencji prasowej we Wrocławiu przewodniczący Platformy Obywatelskiej, Grzegorz Schetyna, cytowany przez PAP.

- To, co zobaczyliśmy na demonstracjach, na marszach, szczególnie w tych dwóch miastach - w Warszawie i we Wrocławiu, jest nie do zaakceptowania, jest hańbą dla Polski i dla politycznych protektorów, którzy dają przyzwolenie od lat, a szczególnie przez ostatnie dwa lata, na takie zachowania. A widzieliśmy to bardzo i wyraźnie w sobotni wieczór, że (Polska - przyp. red.) miała twarz nienawiści, agresji i ksenofobii i wprost nazizmu. Chcę bardzo wyraźnie powiedzieć - są za to politycznie odpowiedzialni politycy PiS. To wszystko, co działo się w sobotę na ulicach w Warszawie i we Wrocławiu to efekt polityki nienawiści, którą prowadzi (Jarosław) Kaczyński i, którą prowadzi rząd PiS w ostatnim czasie - dodał Schetyna.

- Rząd powinien zdelegalizować tych wszystkich, którzy propagowali język nienawiści. Wszystkie organizacje, które są odpowiedzialne za organizację tego marszu, za organizowanie tych antysemickich, faszystowskich, nazistowskich ekscesów muszą zostać zdelegalizowane. Potrzebna jest bardzo szybka opinia i zajęcie stanowiska przez premier Beatę Szydło i przez prezesa największej partii, partii rządzącej. Nie można tego tak zostawić - stwierdził szef PO.

Tagi: