Wiadomości

Czarnecki: Pan rzecznik już rzecznikiem nie jest. Taka jest decyzja władz Młodzieży Wszechpolskiej

13 listopada 2017 11:54:00
Czarnecki: Pan rzecznik już rzecznikiem nie jest. Taka jest decyzja władz Młodzieży Wszechpolskiej Źródło: Dyskusja na profilu Twittera MW

- Pan rzecznik już rzecznikiem nie jest. Taka jest decyzja władz Młodzieży Wszechpolskiej. I dobrze - stwierdził w internetowej części "Porannej rozmowy" w RMF FM europoseł Prawa i Sprawiedliwosci, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego, Ryszard Czarnecki. - Wypowiedź absolutnie niefortunna, fatalna. Naród to jest jednak wspólnota kulturowa i dobrze o tym wiemy.

Nie udało się nam potwierdzić, czy stowarzyszenie Młodzież Wszechpolska istotnie podjęło taką decyzję.

- Jesteśmy separatystami rasowymi, uważamy, że jedna rasa nie jest lepsza od drugiej, ale każda jest inna, zamieszkuje inny kontynent. Etniczności nie należy mieszać (...)My patrzymy na naród całościowo, jako Młodzież Wszechpolska uważamy, że ważne są trzy czynniki – wspólnie czynnik kulturowy i religijny, czynnik polityczny i czynnik etniczny. Uważamy, że powinna funkcjonować dwustronna identyfikacja i dlatego jednak uważamy, że osoba czarnoskóra nie jest Polakiem - powiedział wczesniej w wywiadzie dla "Do Rzeczy" Mateusz Pławski, rzecznik prasowy Młodzieży Wszechpolskiej.

Czytaj również:

Jest wniosek o usunięcie rzecznika Młodzieży Wszechpolskiej z zarządu Stowarzyszenia Marsz Niepodległości

Tagi: