Wiadomości

KOD "wyraża głębokie zaniepokojenie rosnącą agresją wobec Ukraińców"

8 października 2017 13:53:00
KOD "wyraża głębokie zaniepokojenie rosnącą agresją wobec Ukraińców" Źródło:

Przed kilkoma dniami konsulat Ukrainy w Rzeszowie stał się celem ataku nieznanego sprawcy, który ostatniego dnia września nabazgrał na jego fasadzie hasła m.in. „Ukraina = OUN — UPA” i „Waffen SS Galitzien”. Pojawił się na niej także znak Polski Walczącej.

Podkarpacki KOD wydał w tej sprawie oświadczenie, stwierdzając iż "z całą mocą potępia ten akt nienawiści wobec Ukrainy i jej obywateli" oraz "zwraca się do społeczności miasta Rzeszowa i całego Podkarpacia o nieuczestniczenie w nakręcaniu spirali nienawiści".

- Komitet Obrony Demokracji Podkarpackie wyraża głębokie zaniepokojenie zarówno rosnącą agresją wobec Ukraińców, jak i próbą jej usprawiedliwiania argumentami, które nie służą pojednaniu i budowaniu dobrego sąsiedztwa, a jedynie ośmielają tych, którzy bezrefleksyjnie dają wyraz swojej życiowej frustracji, ignorancji i pragnieniu destrukcji. Obywatelki i Obywatele Podkarpacia, nie bądźmy narzędziami w rękach tych, którzy cynicznie dążą do skłócenia nas z sąsiadami i jeszcze głębszego podzielenia naszego narodu. Tylko wzajemna życzliwość, tolerancja i zrozumienie są gwarancją dobrej przyszłości kolejnych pokoleń Ukraińców i Polaków - czytamy w dokumencie.

Opublikowany na regionalnym profilu organizacji apel udostępniono również na głównej stronie KOD.

Tagi: