Wiadomości

Ok. 1 miliona Polaków modliło się wczoraj na różańcu

8 października 2017 08:36:00
Ok. 1 miliona Polaków modliło się wczoraj na różańcu Źródło:

W Święto Matki Bożej Różańcowej setki tysięcy Polaków udały się na granice kraju, by wspólnie pomodlić się na różańcu. Frekwencja zaskoczyła wszystkich. Liczbę uczestniczących wiernych szacunkowo ocenia się na milion.

- Różaniec jest potężną bronią w walce ze złem, tak silną, że nie raz potrafił zmienić bieg historii. Wierzymy, że jeśli różaniec zostanie odmówiony przez milion Polaków, to losy naszej ojczyzny, jak i Europy, a nawet i całego świata, mogą zmienić się w istotny sposób - pisano na facebookowej stronie akcji. - Wielka modlitwa zaplanowana jest na 07.10.2017, na zakończenie obchodów 100. rocznicy Objawień Fatimskich, w przededniu 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Tego dnia chcemy udać się na granice naszej ojczyzny, by modlić się na różańcu. Pragniemy otoczyć modlitwą nasz kraj i "wyjść" z nią do całego świata. Różaniec Do Granic ma być wypełnieniem Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, duchowym przyjęciem Aktu Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi.

- Kiedy wiele sił wewnętrznych i zewnętrznych wobec naszej ojczyzny jest żywotnie zainteresowanych tym, aby żyć tak jakby Boga nie było, aby swoją wiarę zamknąć do wstydliwie zakrywanej prywatności, aby w przestrzeni publicznej nie było miejsca dla krzyża Pana Jezusa Chrystusa - mówił wczoraj podczas Mszy Świętej w Zakopanem metropolita krakowski, abp Marek Jędraszewski.


Nie brakło oczywiście krytyków. Wściekłe komentarze liberałów i lewicy publikowane były notorycznie w mediach społecznościowych. Akcję zauważyły również media zagraniczne, pisząc zazwyczaj o "kontrowersjach" czy ksenofobicznej obawie przed islamizacją.Tagi: