Wiadomości

Szwajcaria: Policjanci zastrzelili agresywnego uchodźcę uzbrojonego w noże

7 października 2017 16:21:00
Szwajcaria: Policjanci zastrzelili agresywnego uchodźcę uzbrojonego w noże Źródło:

Policja kantonu Ticino – najdalej wysuniętego na południe kantonu Szwajcarii - poinformowała, że dzisiaj rano została wezwana w mieście Brissago do ośrodka dla uchodźców, gdzie 38-letni uchodźca ze Sri Lanki zachowywał się agresywnie w stosunku do innych pensjonariuszy obiektu.

Policjanci twierdzą, że eskortowali dwóch azylantów do budynku, gdy zostali zaatakowani przez mężczyznę uzbrojonego w dwa noże.

- Aby zagwarantować bezpieczeństwo wszystkich obecnych, kantonalny oficer policji wystrzelił i poważnie ranił agresora", powiedział w oświadczeniu komisarz miejscowej policji.

Pomimo udzielenia pierwszej pomocy, mężczyzna zmarł na miejscu.

Kanton Ticino przystąpił do Konfederacji Szwajcarskiej jako pełnoprawny członek w 1803 r. Językiem urzędowym kantonu jest język włoski, natomiast językiem mówionym jest język lombardzki; wyjątkiem jest gmina Bosco/Gurin, gdzie mówi się po alemańsku. Na terenie Ticino znajduje się włoska enklawa Campione d’Italia. Razem z częścią Gryzonii Ticino tworzy tzw. Svizzera Italiana (Szwajcarię włoskojęzyczną). Ticino jest też jedną z najbardziej katolickich części kraju. Wyznanie to deklaruje ponad 70 % mieszkańców.

Tagi: