Wiadomości

Starosta oleśnicki: Dlaczego islamskie kobiety chodzą w burkach? Najczęściej z powodu śladów pobicia

7 października 2017 14:03:00
Starosta oleśnicki: Dlaczego islamskie kobiety chodzą w burkach? Najczęściej z powodu śladów pobicia Źródło:

- Dlaczego islamskie kobiety chodzą w burkach? Najczęściej z powodu śladów pobicia :( Teraz to tradycja :( - napisał na Facebooku starosta oleśnicki Wojciech Kociński, informuje miejscowy portal mojaolesnica.pl

- Miałem przyjemność rozmowy z osobą, która spędziła kilka ładnych lat w krajach arabskich. To informacja z życia, którą usłyszałem. Daj na luz... - dopowiedział potem w kolejnym komentarzu starosta.

Osławiony "Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych" już zapowiedział zgłoszenie do prokuratury przestępstwa znieważania grupy ludności z powodu jej przynależności wyznaniowej. Zaapelował również do rady powiatu oleśnickiego o "zwrócenie uwagi staroście z powodu antypromocji Oleśnicy przez starostę".

Burka to rodzaj nieprzezroczystego przykrycia głowy, noszonego dodatkowo oprócz chusty przez muzułmanki przestrzegające purdah. Podobnie do nikabu, burka zasłania całą głowę oprócz małego obszaru wokół oczu. Tak zwana pełna burka lub burka afgańska to strój zakrywający całe ciało, w tym również oczy, które są zakryte siatką umożliwiającą widzenie. W czasie rządów talibów w Afganistanie, burka była obowiązkowym strojem.

Kobiety w niektórych społeczeństwach muzułmańskich lub ich częściach są zobowiązane do noszenia burki na skutek konserwatywnego sposobu odczytywania idei hidżabu z Koranu. W rzeczywistości wymagania co do hidżabu tak dla kobiet, jak i mężczyzn są interpretowane bardzo różnie w zależności od kultury.

Tagi:
Źródło: mojaolesnica.pl