Wiadomości

Ukraiński zespół piłkarski z Wrocławia nie dopuszczony do rozgrywek klasy B [WIDEO]

7 października 2017 13:00:00
Ukraiński zespół piłkarski z Wrocławia nie dopuszczony do rozgrywek klasy B [WIDEO] Źródło:

Dolnośląska mutacja "Gazety Wyborczej" ubolewa nad losem Dynama Wrocław, klubu piłkarskiego w którym grają jedynie ukraińscy imigranci. Dynamo przeszło w ostatnim sezonie, jak burza przez rozgrywki C klasy wygrywając aż 15 z 16 meczów i strzelając 80 goli.

Teoretycznie Dynamo wygrało awans do wyższej klasy rozgrywkowej, gdyby nie przepisy PZPN. Według nich, w drużynie może grać tylko dwóch piłkarzy spoza Unii Europejskiej. Do tej pory nie było z tym problemu, gdyż C klasa podlega pod Dolnośląskie Zrzeszenie LZS (Ludowe Zespoły Sportowe).

– Nie mogłem zrobić wyjątku dla jednej drużyny, bo za moment zgłosiłoby się do mnie kilka innych klubów, które dokonałyby kilku transferów i wzmocniły piłkarzami spoza Unii Europejskiej. Są przepisy, których trzeba przestrzegać. W klasie C zrobiono dla tej drużyny wyjątek, ale B-klasowe rozgrywki są już zarządzane przez Dolnośląski Związek Piłki Nożnej i obowiązuje regulamin PZPN – mówi "Wyborczej" Andrzej Padewski, prezes DZPN, będący jednocześnie wiceprezesem PZPN.

– Chłopaki jednogłośnie powiedziały, że nie będą grać w C klasie, skoro awansowaliśmy wyżej. To dziwna decyzja związku, bo mowa przecież o amatorskich rozgrywkach. Naprawdę to taki problem, żebyśmy grali w klasie B? – narzeka Maksym Siabro, jeden z zawodników Dynama.

Część zawodników przeniosła się już do innych klubów. Siabro zapewnia jednak, że klub zrobi wszystko co możliwe by jednak grać, ale ... za rok. Niektórzy gracze uzyskali już bowiem polskie (a więc już unijne) obywatelstwo, a poza tym otworzą się wrota klubu dla Polaków.

Tagi: