Wiadomości

Zostań poligamistą – aplikacja dla muzułmanów szukających kolejnych żon!

3 października 2017 08:52:00
Zostań poligamistą – aplikacja dla muzułmanów szukających kolejnych żon! Źródło:

"AyoPoligami", czyli "Zostań poligamistą" to indonezyjska aplikacja dla muzułmanów, którzy szukają kolejnej żony – poinformował "The Independent". Na pomysł stworzenia nietypowej aplikacji wpadł Lindu Pranayama, który przeglądając serwisy randkowe zauważył, że wielu żonatych mężczyzn szuka w nich kandydatki na kolejną małżonkę ale mają oni możliwości przefiltrowania informacji właśnie pod tym kontem.

- Na typowych serwisach randkowych nie ma opcji wyszukiwania zwolenników poligamii – podkreśla. Z tego powodu stworzona przezez mnie aplikacja pomaga odnaleźć się mężczyznom i kobietom, którzy chcą założyć 'wielkie rodziny' - czytamy w "The Independent".

Aplikacja przypomina popularny serwis randkowy Tinder.

Poligamia w Indonezji, największym państwie muzułmańskim świata, jest dozwolona - warunkiem jest jedynie, aby zgodę na ślub męża z kolejną kobietą wyraziła dotychczasowa żona.

Według prasowych informacji, aplikację dla poligamistów pobrało około 10 tysięcy osób. Co ciekawe około 4 tysięcy użytkowników stanowią kobiety! Rejestracja w serwisie została jednak wstrzymana po tym, jak pojawiły się obawy, że część kont założyli mężowie nie informujący pierwszej żony o tym, że szukają kandydatek na kolejne współmałżonki.

Nowa odsłona aplikacji ma być dostępna 5 października - i będzie wymagać od użytkowników przy rejestracji przesłania skanu dowodu osobistego, informacji o stanie cywilnym oraz pisemnej zgody dotychczasowej żony na poszukiwanie nowej małżonki.

Indonesia's Women's Empowerment and Child Protection Ministry stwierdziło, że nie widzi nic złego w tej aplikacji, ponieważ wielożeństwo jest legalne w tym kraju.

Tagi:
Źródło: informacje24.co.uk