Wiadomości

Sekcja zwłok powierdziła - północnokoreański reżim torturował amerykańskiego studenta

28 września 2017 13:00:00
Sekcja zwłok powierdziła - północnokoreański reżim torturował amerykańskiego studenta Źródło:

Korea Północna to bez wątpienia jeden z najbardziej nieludzkich krajów do życia na naszym globie. Reżim dynastii Kimów, opierający się na metodach sprawowania władzy znanych z okresu stalinizmu, odpowiada za śmierć wielu milionów ludzi. Do tego grona ofiar zaliczyć można już także Otto Warmbiera, amerykańskiego studenta, aresztowanego przez służby bezpieczeństwa KRLD za próbę zdjęcia plakatu propagandowego w hotelu w Pjongjangu.

Koroner hrabstwa Hamilton, John Hatfield, który przeprowadził sekcję zwłok przetrzymywanego od stycznia 2016 r. w Korei Północnej i "zwróconego" rodzinie w czerwcu br. ze względów "humanitarnych" (już w stanie śpiączki) Warmbiera potwierdził, że był on torturowany. Śmierć nastąpiła, jak twierdzi, z powodu niedotlenienia i niedokrwienia mózgu, wywołanego urazem głowy. Stać się to musiało podczas pobytu ofiary w północnokoreańskim obozie pracy.
Do sprawy tej odniósł się sam Donald Trump na antenie Fox News, nazywając postępowanie władz KRLD "nieludzkim barbarzyństwem".

Tagi: