Wiadomości

(SZOKUJĄCE NAGRANIE +18!) Zagryziony przez psy chłopiec umiera na środku chodnika. Sąsiedzi kręcą filmiki [WIDEO]

24 września 2017 07:49:09
(SZOKUJĄCE NAGRANIE +18!) Zagryziony przez psy chłopiec umiera na środku chodnika. Sąsiedzi kręcą filmiki [WIDEO] Źródło:

Szokujący film pojawił się w sieci. Mały chłopiec leży w kałuży krwi,wołając o pomoc, po tym jak został zaatakowany przez sforę psów. Czterolatek wyszedł na podwórko ze swoją siostrą, aby pobawić się z innymi dziećmi.

17 psów rzuciło się na chłopca, szarpiąc jego ciało przez 30 minut. Gryzły go w ramiona, dłonie, klatkę piersiową, szyję i twarz. Kiedy wreszcie zostawiły go w spokoju, chłopiec był już półprzytomny. Rodzice oskarżyli sąsiadów, że choć byli na miejscu, nie udzielili dziecku pomocy. Kiedy chłopiec wołał o pomoc i na ich oczach umierał, oni nagrywali wszystko swoimi telefonami komórkowymi. Psy z wściekłością skakały na chłopca i gryzły go, a on nie mógł się od nich uwolnić.

W sprawę zaangażowało się Stowarzyszenie Praw Dziecka. Potępiło zachowanie obecnych podczas zdarzenia osób, które przez długi czas przyglądały się z daleka i nie reagowały, same bojąc się rozwścieczonych zwierząt. Kiedy rodzice znaleźli chłopca był już nieprzytomny. Natychmiast zawieźli go do szpitala, ale jego życia nie udało się uratować. Lekarze poświadczyli, że chłopiec był już martwy, gdy został przywieziony do szpitala. Miał liczne obrażenia na całym ciele i utracił zbyt dużo krwi. Śmierci chłopca można było uniknąć, gdyby wcześniej ktoś zainterweniował.

Psy znęcały się nad dzieckiem 30 minut i mimo wielu świadków, nikt nie udzielił mu pomocy. Nawet kiedy psy już odeszły, sąsiedzi nadal filmowali leżącego w kałuży krwi i proszącego o pomoc chłopca.

Rodzice winią także władze miasteczka, że nic nie robią z bezpańskimi psami, grasującymi po okolicy. Matka chłopca zaledwie tydzień wcześniej zgłaszała skargę do urzędu, że sfora psów robi im bałagan przed domem. Nie doczekała się żadnej reakcji.Teraz zgłosiła do Komisji Praw Człowieka skargę na nieludzkie traktowanie i zaniechanie przez urzędników swoich obowiązków zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom. Urzędnicy tłumaczą, że robią co mogą w sprawie bezpańskich psów. Nie mogą ich zabijać, bo na to potrzebna jest zgoda sądu. Wyłapują więc bezpańskie psy i sterylizują je. Jak widać jest to działanie niewystarczające, a zdziczałe psy stanowią śmiertelne zagrożenie dla mieszkańców.

Tagi: