Wiadomości

Jej matka zaczęła rodzić w 29 tygodniu ciąży. 10-latka ocaliła życie brata

23 września 2017 09:38:37
Jej matka zaczęła rodzić w 29 tygodniu ciąży. 10-latka ocaliła życie brata Źródło: Ron Whisky, wikimedia commons

10-letnia dziewczynka wykazała się przytomnością i dzięki temu można dziś mówić o szczęśliwym zakończeniu. Jej matka będąc w 29 tygodniu ciąży zaczęła przedwcześnie rodzić. W domu była sama z dziećmi. Oprócz 10-latki obecna była 4-letnia siostra.

20 września matka dziewczynki poczuła się gorzej. Poprosiła córkę, by ta wezwała pogotowie. Dziewczynka zadzwoniła pod numer alarmowy i spokojnie wyjaśniła, że mama się źle czuje, podała adres, udzieliła rzeczowych informacji dyspozytorowi. Karetka była w drodze, gdy... kobieta zaczęła rodzić. Poród przebiegł błyskawicznie, jeszcze zanim dotarł ambulans. Przez cały ten czas dziewczynka była z matką i pomagała jej przy porodzie. Dziecko przyszło na świat i nie oddychało. Wtedy 10-latka przystąpiła do ratowania braciszka. Przeprowadziła reanimację do czasu przybycia karetki.

Ambulans zabrał kobietę. Dziewczynka została z młodszą siostrą, aby się nią opiekować. Na miejsce wezwano policjantów, którzy poczekali z dziećmi do czasu przybycia ich babci. Policjanci porozmawiali chwilę z dziewczynką, zapytali, skąd wiedziała, co robić. Wytłumaczyła, że uczyła się pierwszej pomocy w szkole.

Matka i dziecko trafili do szpitala. Chłopczyk waży zaledwie 1400 gram i jest podłączony pod aparaturę wspierającą oddychanie. Jednak jego stan jest stabilny.

Tagi: