Wiadomości

Kontrowersyjny prezydent znów szokuje. Chce kary śmierci dla... swojego syna!

22 września 2017 11:15:44
Kontrowersyjny prezydent znów szokuje. Chce kary śmierci dla... swojego syna! Źródło:

Prezydent Filipin, Rodrigo Duterte oznajmił, że nie będzie taryfy ulgowej dla jego syna, jeżeli okaże się, że zarzuty dotyczące handlowania przez niego narkotykami okażą się prawdziwe.

Syn prezydenta jest oskarżany o przemyt narkotyków wartych 125 mln. dolarów. Jest ponoć członkiem kartelu odpowiedzialnego za przemyt metamfetaminy z Chin do Manili, w maju tego roku. Oskarżenie zostało przedstawione przez senatora Antonio Trillanes, który jest znany jako zagorzały przeciwnik prezydenta. Przekazał on fotografie Paolo Duerte'go z biznesmenem powiązanym z przemytnikami. Dowodził także, że syn prezydenta jest członkiem zorganizowanej grupy przestępczej, o czym ma świadczyć tatuaż ze smokiem na jego plecach. Sam oskarżony zdecydowanie zaprzeczył przed komisją senacką, że ma jakiekolwiek powiązania z narkotykowymi kartelami. Prezydent Filipin jest znany na świecie z tego, że wypowiedział jawną wojnę narkotykowej mafii. Przywrócenie kary śmierci za tego typu przestępstwa było jego najważniejszą obietnicą wyborczą. Już zanim został wybrany na urząd zapowiadał, że nawet gdyby w narkotyki zamieszane były jego dzieci, nie wahałby się ich zabić. W kontrowersyjnej kampanii rządowej zginęło już ponad 7 tys osób zamieszanych w handel i przewóz narkotyków. Byli oni zabijani podczas interwencji policji i służb, albo likwidowani przez "nieznanych sprawców".

Walka filipińskiego prezydenta z narkotykami została potępiona przez ONZ i organizacje związane z prawami człowieka. Przeciw niemu wypowiedziały się także rządy wielu krajów, a nawet wiele środowisk na Filipinach. Duerte, znany z ciętego języka, odpowiada zawsze ostro swoim przeciwnikom. Podobno zatelefonował do szefa Komisji Praw Człowieka Chito Gascona i nawyzywał go od idiotów, gejów i pedofilów, ponieważ ten występował w obronie nieletnich przestępców narkotykowych. Nie wahał się także rzucić "f.. k you" w stronę Unii Europejskiej, nazwać sk..synem Baracka Obamę, kiedy ten jeszcze sprawował urząd prezydenta USA, a także oskarżyć Kościoła Katolickiego, że jest pełen g...na. W tym roku, w marcu, Filipińska Izba Reprezentantów zatwierdziła ustawę przywracającą karę śmierci za przestępstwa narkotykowe. Jeżeli zarzuty wobec syna okażą się prawdziwe, Duerte zapowiedział, że nie będzie korzystał z ze swojego prawa do ułaskawienia.

Tagi: