Wiadomości

Dźgał bezbronną ofiarę w biały dzień. Gdyby nie dzielny policjant... [WIDEO +18]

22 września 2017 10:16:49
Dźgał bezbronną ofiarę w biały dzień. Gdyby nie dzielny policjant... [WIDEO +18] Źródło:

Przerażające nagranie z interwencji policyjnej opublikowano w sieci. Policjant zastrzelił napastnika, który z furią dźgał nożem starszego mężczyznę.

Do zdarzenia doszło w biały dzień w dzielnicy Jane i Finch, 20 km od centrum Toronto. 14 września w godzinach przedpołudniowych 26 latek zaatakował 60 latka, rzucając się na niego z nożem. Na ulicy było wtedy sporo przypadkowych przechodniów, nikt jednak nie miał odwagi zbliżyć się do uzbrojonego napastnika. Ludzie z daleka krzyczeli aby przestał, ale ten działał jak w transie. Dźgał nożem bezbronną ofiarę, która leżąc na ziemi próbowała zasłaniać się przed ciosami.

Interweniujący funkcjonariusz nie zastanawiał się długo i strzelił w kierunku napastnika. Zarówno ofiara jak i atakujący trafili do szpitala. Jak podają lekarze ich stan jest stabilny. Żaden z interweniujących policjantów nie został ranny. Policja nie udziela na razie żadnych informacji, nie znane są motywy sprawcy i dokładny przebieg zdarzeń. Świadkowie obecni na miejscu powiedzieli, że wokół było pełno krwi i wszystko wyglądało przerażająco. Trwa także dodatkowe dochodzenie wewnętrzne policji, które ma ustalić, czy funkcjonariusze działali zgodnie z procedurami i nie przekroczyli swoich uprawnień podczas interwencji. Policja poszukuje w związku z tym świadków zdarzenia.

Tagi: