Sport

Takiego wsparcia Kubica się nie spodziewał. Jego menadżerem został... aktualny mistrz świata!

15 września 2017 09:24:52
Takiego wsparcia Kubica się nie spodziewał. Jego menadżerem został... aktualny mistrz świata! Źródło:

Od pewnego czasu głośno mówi się o powrocie Roberta Kubicy do Formuły 1. Ma mu w tym pomóc nowy menadżer!

Polak brał udział w testowaniu najnowszego bolidu Renault. Było wiele spekulacji odnośnie zostania drugim kierowcą w Renault przez Kubicę. Taki temat jednak upadł po tym, jak Francuzi zdecydowali się na zatrudnienie Carlosa Sainza Jr. Są jednak inne zespoły, których szeregi mógłby zasilić Kubica. Ma mu w tym pomóc nowy menadżer, którym został... Nico Rosberg.

32-latek zdobył w 2016 roku tytuł mistrza świata F1. Po tym wielkim sukcesie postanowił zakończyć karierę. Nie oznacza to jednak, że odchodzi całkowicie z tej dyscypliny. Ma nadzieję, że współpraca z Kubicą pozwoli mu rozwinąć skrzydła na nowym polu.

Obaj Panowie znają się bardzo dobrze. Już jako dzieci rywalizowali w zawodach kartingowych. Sam Kubica przyznaje, że jest bardzo zadowolony z nawiązania tej współpracy. Przypomnijmy, że przygoda Polaka z Formułą 1. skończyła się po fatalnym wypadku w 2011 roku. Groziła mu nawet amputacja ręki, ale po wielu operacjach udało się ją odratować. Nie jest ona jednak w pełni sprawna mimo kilkunastu operacji.


Tagi: