Sport

Tego jeszcze nie było! Sędzia pomylił się prawie rok temu i... mecz zostanie powtórzony!

7 września 2017 11:55:19
Tego jeszcze nie było! Sędzia pomylił się prawie rok temu i... mecz zostanie powtórzony! Źródło: pixabay

Takiego rozwiązania w historii piłki jeszcze nie było. Mecz, który rozegrany był prawie rok temu zostanie powtórzony. Wynik tamtego spotkania miał być wypaczony przez sędziego.

Chodzi o mecz eliminacji do mistrzostw świata pomiędzy RPA a Senegalem. Spotkanie zostało rozegrane 12 listopada 2016 roku i zakończyło się zwycięstwem drużyny Republiki Południowej Afryki 2:1. Niestety tej wygranej towarzyszyła ogromna kontrowersja.

Prowadzący to spotkanie sędzia z Ghany Joseph Lamptey podyktował kontrowersyjny rzut karny dla RPA. Arbiter dopatrzył się rzekomego zagrania piłki ręką przez obrońce Senegalu, Kalidou Koulibaly'ego. Sędzia po tym spotkaniu został dożywotnio zdyskwalifikowany. Oznacza to, że nie może sędziować żadnych meczów na poziomie krajowym i międzynarodowym.

Decyzję o dyskwalifikacji sędziego podtrzymał Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu w Lozannie. Po ogłoszeniu tej decyzji FIFA postanowiła, że mecz pomiędzy RPA a Senegalem zostanie powtórzony. Drużyny zmierzą się ponownie w listopadzie tego roku.

Tagi: