Sport

Skatowany Polak nie był jedyny. Duńska policja biła pałkami grupę polskich fanów [WIDEO]

5 września 2017 09:42:27
Skatowany Polak nie był jedyny. Duńska policja biła pałkami grupę polskich fanów [WIDEO] Źródło:

Głośno ostatnimi dniami było o sprawie polskiego kibica, który w bestialski sposób został skatowany przez duńską policję. Pobitemu fanowi pomoc zaoferował konsulat RP w Kopenhadze. Polskie MSZ natomiast zapewnia, że jest w ciągłym kontakcie z duńskimi służbami. Okazuje się jednak, że ten przypadek nie jest jedyny, a duńska policja użyła siły wobec Polaków niejednokrotnie. Teraz na jaw wychodzą kolejne nagrania.

Mimo, że wczoraj Polska pokonała Kazachstan 3:0, to cały czas nie da się zapomnieć o ty, co wydarzyło się kilka dni wcześniej w Kopenhadze. Nasza reprezentacja przegrała z gospodarzami aż 4:0, ale ważniejsze jest to, co działo się przed meczem.

Kibice mieli spore trudności, aby dostać się na stadion. Byli spychani przez funkcjonariuszy, a nawet bici. Najgorzej skończył kibic Lechii Gdańsk, który został w brutalny sposób skatowany przez policjantów. Dodatkowo został mu nałożony areszt na 26 dni. Nagranie z całego zdarzenia zbulwersowało opinię publiczną, ale nie był to jedyny incydent z udziałem duńskich mundurowych.

Do sieci trafiło inne nagranie, na którym widać, jak duńska policja biję grupę polskich kibiców. Fani zostali już otoczeni przez funkcjonariuszy i raczej nie sprawiali zagrożenia. To jednak nie przeszkodziło mundurowym bicia ich pałkami, kiedy ci leżeli na ziemi. To kolejny przykład, gdzie możliwe było przekroczenie przez nich uprawnień.

Ciekawe, co by było, gdyby podobna sytuacja wydarzyła się w Polsce, a pobici zostali duńscy kibice. Wtedy zapewne byłby medialny wrzask o tym, że jest to wstyd na całą Europę. Skoro jednak sprawa dotyczy polskich kibiców, to dość łatwo przychodzi wskazanie winnych.Tagi: