Sport

2 września 2017 11:40:21
SKANDAL! Niemieccy kibice skandują "Sieg Heil" na wczorajszym meczu z Czechami [WIDEO] Źródło:

Piłkarze reprezentacji Niemiec nie podeszli wczoraj pod sektor zajmowany przez niemieckich kibiców w Pradze. Wszystko przez skandaliczne zachowanie fanów przyjezdnych.

Wczoraj Niemcy odnieśli kolejne zwycięstwo w eliminacjach do mistrzostw świata. Podopieczni Joachima Loewa pokonali na wyjeździe Czechów 2:1. Wygrana została jednak przyćmiona zachowaniem kibiców gości.

Mecz rozpoczął się minutą ciszy z powodu śmierci dwóch czeskich działaczy. Już tego niemieccy fani nie uszanowali i zaczęli skandować obraźliwe hasła pod adresem Niemieckiego Związku Piłki Nożnej. Obrażany również był strzelec pierwszej bramki dla Niemców, Timo Werner. Piłkarzowi dostaje się za to, że kiedyś w perfidny sposób wymusił rzut karny w meczu przeciwko Schalke, a następnie sam go wykorzystał.

Na tym jednak się nie skończyło. W drugiej połowie w sektorze zajmowanym przez Niemców słychać było okrzyki "Sieg Heil". Warto zaznaczyć, że takie hasła pojawiły się w 88 minucie. Liczba "88" oznaczała w symbolice nazistowskiej "Heil Hitler" ("H" to ósma litera alfabetu.).

Po tym skandalu piłkarze zdenerwowali się na kibiców. W ramach protestu nie podeszli po meczu pod sektor gości, tylko od razu zeszli do szatni. Kapitan reprezentacji Niemiec, Mats Hummels potępił zachowanie fanów.