Wiadomości

Wysok: Od 2003 r. nad umysłem Mariana pracuje pastor Chojecki [WIDEO]

13 sierpnia 2017 05:41:00
Wysok: Od 2003 r. nad umysłem Mariana pracuje pastor Chojecki [WIDEO] Źródło: Marian Kowalski na tle fototapety imitującej bibliotekę

- Marian Kowalski umie przemawiać i grać na uczuciach słuchaczy - mówi Grzegorz Wysok, który zna gwiazdora związanej z Kościołem Nowego Przymierza w Lublinie internetowej telewizji "Idź pod prąd"
od lat. - Marian miał jednak również wiele wad, które później się potęgowały. Mianowicie nie chciał się uczyć. Bardzo wcześnie przerwał edukację szkolną. Został usunięty ze szkoły, bo poświęcił się kulturystyce ... Nauką gardził.

- To jest człowiek dość inteligentny, mający nawet dość dużo talentów. Ale wydaje mi się, że on ma coś w rodzaju kompleksu wykształcenia. Gardzi ludźmi wykształconymi, w szczególności posiadającymi jakiś cenzus naukowy - tłumaczy Wysok. - Jego wiedza jest "komiksowa", tzn. on szybko łapie jakiś problem, ale płytko. Nie pogłębia go. Nie był zainteresowany czytaniem książek, ani zrobieniem matury. Chętnie za to słuchał muzyki, czytał artykuły, broszurki. Coś z tego wyłapywał, coś zasłyszał, miksował sobie w głowie, ale to nie było uporządkowane. Marian ma chaos w głowie, jego poglądy są bardzo chaotyczne. Marian w pewnym momencie dostaje petardę w górę. Naiwni narodowcy, sądząc że jest on jakimś antidotum na obecną sytuację, wystawiają go na prezydenta (...) On rośnie w pychę, ale oni nie wiedzą, albo może nie chcą wiedzieć że już wcześniej od 2003 r. nad umysłem Mariana pracuje pastor Chojecki.

Grzegorz Wysok znany jest z tego, iż przez 7 lat był ciągany przed sąd pod zarzutem poniżania ludzi pochodzenia żydowskiego i głoszenia antysemityzmu. Proces zakończył się w 2015 r. warunkowym umorzeniem. W swoim felietonie Wysok krytykował roszczenia Światowego Kongresu Żydów co do żydowskiego mienia utraconego w Polsce w czasie wojny.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Ukraińcy żądają od Polski odszkodowań za stracone majątki!
Ukraińcy składają w Archiwum Państwowym w Przemyślu dużą liczbę wniosków o wydanie dokumentów archiwalnych, potwierdzających własność nieruchomości w okresie międzywojennym. Chodzi o dokumenty poświadczone urzędowo, które potem mogłyby być wykorzystywane np. w sprawach sądowych i procesach administracyjnych. W tym dotyczących odszkodowań za pozostawione w Polsce mienie.
Więcej...

Wysok: Kowalski i Chojecki to kłamcy [WIDEO]
W drugiej części pt "Dlaczego doszło do upadku Mariana?" opowiem o tym jak został pozyskany do współpracy z sektą i jakie były tego głębsze przyczyny. W trzecim odcinku opowiem o historii Pastora Chojeckiego i jego metodach werbunkowych, sztuczkach i kłamstwach, "nauczaniu" i fałszach, które rozpowszechnia - pisze Grzegorz Wysok
Więcej...

Maspex w tarapatach! Po Tigerze szykuje się bojkot konsumencki Tymbarku. Za... współpracę z "Gazetą Wyborczą"
Dlaczego? Ano dlatego, że przy zakupie "Gazety Wyborczej" napój tej firmy można kupić po promocyjnej cenie. Dla internautów to jasny sygnał, że Maspex zbratał się z wrogiem z Czerskiej.
Więcej...

Tagi: