Sport

Polski obieżyświat bohaterem w... Jordanii. Kolejny sukces! [WIDEO]

12 sierpnia 2017 09:59:59
Polski obieżyświat bohaterem w... Jordanii. Kolejny sukces! [WIDEO] Źródło:

Kolejny sukces może dopisać do swojego dorobku polski obieżyświat Łukasz Gikiewicz. Sam Polak został bohaterem w meczu o superpuchar!

Gikiewicz jest prawdziwym obieżyświatem w piłkarskim świecie. Polak grał już w takich klubach jak Omonia Nikozja (Cypr), Toboł Konstanaj (Kazachstan), AEL Limassol (Cypr), Levski Sofia (Bułgaria), Al-Wahda (Arabia Saudyjska), Ratchaburi FC i BEC Tero Sasana (oba Tajlandia). Teraz swoją karierę kontynuuje w jordańskim Al-Faisaly i trzeba przyznać, że idzie mu tam znakomicie.

Polak jest prawdziwą gwiazdą zespołu. W tym sezonie zdobył z klubem mistrzostwo i puchar kraju. Wczoraj natomiast dorzucił jeszcze superpuchar, którego został bohaterem.

W spotkaniu o superpuchar mierzyły się drużyny Al-Faisaly i Al-Jazeera Club. Polak wpisał się po raz pierwszy na listę strzelców w 43. minucie spotkania. Nasz reprezentant pewnie wykorzystał rzut karny, chociaż jego intencję wyczuł goalkeeper rywali. Przeciwnikom udało się wyrównać i wynik 1:1 utrzymał się do końca regulaminowego czasu gry. Do wyłonienia zwycięscy potrzebna była więc dogrywka.

Tutaj znowu błysnął nasz reprezentant. Polak otrzymał prostopadłe podanie, wbiegł z piłką w pole karne i w 112. minucie ustalił wynik spotkania. Na stadionie zapanowała wrzawa, a koledzy z drużyny i rezerwowi rzucili się z radości na Gikiewicza.