Sport

Chcieli oddać rywalom piłkę, ale... strzelili gola. Później piękne zachowanie fair play! [WIDEO]

12 sierpnia 2017 09:04:00
Chcieli oddać rywalom piłkę, ale... strzelili gola. Później piękne zachowanie fair play! [WIDEO] Źródło:

Często się zdarza, że zawodnicy wybijają na aut, kiedy na murawie leży jeden z piłkarzy. Potem drużyna wykonująca aut oddaje piłkę rywalom. Tym razem jednak coś poszło nie tak.

Cała sytuacja miała miejsce podczas meczu drugiej ligi polskiej pomiędzy Radomiakem Radom a Rozwojem Katowice. W 50 minucie ucierpiał zawodnik Radiomiaka Kamil Cupriak. Piłkarz długo nie podnosił się z murawy, dlatego rywale wybili piłkę na aut.

Po wznowieniu gry, gospodarze oddali piłkę rywalom. Jednak bramkarz Rozwoju popełnił błąd i minął się z piłką, która wpadła do bramki. Goalkeeper gości był załamany, a w drużynie Radomiaka nastąpiła narada.
Po krótkich ustaleniach podjęli oni świetną decyzję.

Gospodarze zdecydowali się nie bronić, po rozpoczęciu gry ze środka boiska. Dzięki temu piłkarz Rozwoju mógł bez przeszkód przejść pod bramkę rywali i zdobyć gola. Przed cały zdarzeniem był wynik 1:0, a po już 2:1 dla Radomiaka.

Ten gest spotkał się z owacją na stojąco, a po meczu Rozwój podziękował za grę fair play. Radomiak ostatecznie wygrał 4:1 i po trzech kolejkach jest liderem II ligi. Piłkarze z Radomia póki co mają komplet punktów.


Tagi: