Sport

Podczas ceremonii zagrali zły hymn. Świetna reakcja zawodniczki! [WIDEO]

11 sierpnia 2017 15:08:07
Podczas ceremonii zagrali zły hymn. Świetna reakcja zawodniczki! [WIDEO] Źródło:

Takie sytuacje nie zdarzają się zbyt często. Podczas ceremonii wręczenia medalu organizatorzy puścili hymn nie tego kraju, który reprezentowała zwyciężczyni. Zawodniczka stanowczo zareagowała.

Białorusinka Wioletta Skworcowa osiągnęła swój życiowy sukces. Młoda zawodniczka zdobyła złoty medal w trójskoku podczas mistrzostw Europy juniorów we włoskim Grosetto. Reprezentantka Białorusi uzyskała odległość 14,21 metra. Niestety jej radość popsuli organizatorzy.

Podczas oficjalnej ceremonii wręczenia medali ostatnia na podium zameldowała się oczywiście Skworcowa. Odebrała swój medal oraz kwiaty i czekała na puszczenie białoruskiego hymnu. Ku jej zdziwieniu puszczona melodia nie przypominała hymnu jej kraju. Okazało się, że zamiast niego puszczono... hymn Bośni i Hercegowiny.

Od razu można było dostrzec zażenowanie na twarzy Białorusinki. Trochę nie wiedziała z początku jak się zachować, ale później podjęła już stanowczą decyzję. Hymn grał dalej, a zwyciężczyni po prostu zeszła z podium. Nie miała zamiaru stać i przyglądać się bez reakcji na to, jak puszczany jest obcy hymn.

Organizatorzy oczywiście przeprosili zawodniczkę i poprosili ją, aby ta wróciła na podium. Urażona Skwarcowa jednak nie przystała na ich prośby i opuściła stadion. Postawę Białorusinki pochwalił przedstawiciel ichniego ministerstwa sportu, Vladimir Nestrovich.

- Wioletta Skwarcowa zachowała się idealnie. Pokazała swój silny charakter oraz to, że należy podchodzić z szacunkiem do każdego zawodnika i kraju.

Tagi: