Sport

Tragiczny wypadek na zawodach utytułowanego kulturysty. Chciał zrobić salto, ale... [WIDEO]

11 sierpnia 2017 10:43:18
Tragiczny wypadek na zawodach utytułowanego kulturysty. Chciał zrobić salto, ale... [WIDEO] Źródło:

Tragicznie zakończyły się zawody dla młodego, ale już utytułowanego kulturysty z Afryki. Zawodnik podczas pokazu chciał wykonać salto, ale mu nie wyszło i doszło do wypadku.

Sifiso Lungelo Thabete to młody świetnie zapowiadający się kulturysta z Południowej Afryki. Na swoim koncie ma zwycięstwo w mistrzostwach świata juniorów IFBB w wadze powyżej 75 kilogramów. Niestety podczas ostatniego pokazu doszło do tragicznego w skutkach wypadku.

23-latek miał zaprezentować się publiczności zgromadzonej na hali. Nie chciał on jedynie pokazywać swoich wielkich mięśni. Miał zamiar popisać się również swoimi umiejętnościami akrobatycznymi. Thabete chciał wykonać salto w tył.

Spiker zapowiedział go, a ten wbiegł na matę zachęcając kibiców do większego wsparcia. Po chwili wyskoczył do góry i złożył się jakby do salta w tył. Niestety nie udało mu się zrobić pełnego obrotu i z dużą siłą spadł na ziemię uderzając przy tym głową o matę.

Do zawodnika podbiegł mężczyzna, który od razu zaczął udzielać mu pomocy. Za nim przybiegli inni, a z miejsca zdarzenia zabrała go karetka. Niestety nie udało się kulturysty odratować. Upadł tak niefortunnie, że złamał sobie kark.

To niewątpliwie ogromna strata dla świata kulturystyki nie tylko w Afryce.

Find me on Instragram #@sifisolungelo

Post udostępniony przez Sifiso Lungelo (@sifisolungelo)

Tagi: