Wiadomości

Nowe prawo umożliwiające dzieciom pozwanie do sądu rodziców za wrzucanie ich zdjęć na Facebooku

11 sierpnia 2017 10:34:56
Nowe prawo umożliwiające dzieciom pozwanie do sądu rodziców za wrzucanie ich zdjęć na Facebooku Źródło:

Znacie rodziców, którzy bombardują znajomych i nieznajomych zdjęciami swoich pociech? Nie jest trudno odnaleźć takie osoby, które masowo wrzucają zdjęcia na portale społecznościowe - mniej lub bardziej kompromitujące.

We Francji znaleziono na to metodę - nowe prawo umożliwia dzieciom, po ukończeniu 18 roku życia pozwanie rodziców do sądu za publikację w przeszłości ich zdjęć. Rodzicom, którzy przegrają sprawę, będzie grozić nawet więzienie, czy równowartość 200 tysięcy złotych kary. Już wcześniej policja dawała ostrzeżenia przed publikacją zdjęć w sieci, które mogłyby zostać wykorzystane przez pedofilów.

Wszystko przez to, że we Francji zjawisko pedofilii jest coraz bardziej rozpowszechnione. Policjanci nierzadko znajdowali u pedofilów zdjęcia dzieci, które wrzucali ich nieświadomi rodzice na przykład na Facebook. Zdarza się również, że pedofile w internecie szukają swoich ofiar. Bez względu na to, czy obowiązują kary, czy nie - na pewno warto zastanowić się przed publikacją zdjęć swoich dzieci, chociażby pod kątem tego, czy za parę lat nie będą musiały się wstydzić.

Francuskie prawo staje się coraz bardziej restrykcyjne jeśli chodzi o korzystanie z internetu. Przeciwnicy zmian zwracają uwagę na to, że pod płaszczykiem "bezpieczeństwa" powoli ogranicza się ich wolność.

Tagi: