Wiadomości

Najpierw szturm granic, a teraz desant. Tak wykończeni są biedni uchodźcy [WIDEO]

10 sierpnia 2017 12:32:58
Najpierw szturm granic, a teraz desant. Tak wykończeni są biedni uchodźcy [WIDEO] Źródło:

W środę po południu, do hiszpańskiej plaży pełnej turystów dopłynęła łódź napakowana po brzegi uchodźcami. Najspokojniej w świecie przepłynęli obok kąpiących się w morzu plażowiczów, a gdy tylko zbliżyli się do brzegu wyskoczyli na plażę i rozbiegli w różnych kierunkach.

Policja nie zdążyła nawet dojechać na miejsce, po przyjęciu zgłoszenia. Kiedy funkcjonariusze pojawili się na plaży, po uchodźcach nie pozostały nawet ślady na piasku. Uciekinierzy z Afryki,coraz częściej pojawiają się na hiszpańskich plażach,ale rzadko w tak brawurowy sposób. Miasta graniczące z Marokiem często są przez imigrantów nawiedzane. Próbują oni przedostawać się do Europy, wspinając po wysokich, podwójnych ogrodzeniach, ukrywając się w samochodach przekraczających granice i wjeżdżających na promy, albo przedzierają się wzdłuż wybrzeża. Czasem podejmują desperackie próby przebiegnięcia przez posterunek graniczny.

Ci którzy pojawią się w hiszpańskiej Ceucie, mieście granicznym, mogą starać się oficjalnie o azyl, jednak proces weryfikacji jest bardzo żmudny i długotrwały, więc wielu wybiera drogę nielegalną. We wtorek policja hiszpańska odnalazła 30 marokańskich i algierskich imigrantów, w tym 10 dzieci, ukrytych w pojazdach na terenach targowych w mieście enklawowym Ceuta. Straż graniczna ma pełne ręce roboty i wykorzystuje psy policyjne do wykrywania nielegalnych imigrantów. Środowy desant na plażę był jednym z bardziej widowiskowych i desperackich.Wszystko wydarzyło się na oczach zaskoczonych i przerażonych turystów.


Tagi: