Sport

Były piłkarz Barcelony współpracował z... kartelem narkotykowym?! Zawodnik wyjaśnia

10 sierpnia 2017 08:28:08
Były piłkarz Barcelony współpracował z... kartelem narkotykowym?! Zawodnik wyjaśnia Źródło:

Nierzadko świat sportu przenika się ze światem gangsterów. Tak może być również i w tym przypadku, a jednym z podejrzanych jest były zawodnik Barcelony i legenda meksykańskiej piłki.

Chodzi o Rafaela Marqueza. Meksykanin jest legendą w swoim kraju. Dla reprezentacji rozegrał dotychczas 141 spotkań i zdobył 18 bramek. W swojej klubowej karierze najwięcej, bo aż 163 mecze, zagrał w barwach FC Barcelony. Na Camp Nou spędził aż 7 lat i w tym czasie zdobył 9 bramek.

Meksykanin ma na karku już 38 lat i jego kariera zbliża się nieubłaganie do końca. Prawdopodobnie zakończy on karierę w klubie, w którym ją rozpoczynał, czyli w meksykańskim Club Atlas. Powrót do swojej ojczyzny może piłkarzowi przysporzyć jednak sporo problemów. Wszystko przez jego rzekome kontakty z tamtejszym kartelem narkotykowym.

Według informacji Marquez miał współpracować z handlarzami za pomocą swojej akademii piłkarskiej oraz innych placówek sportowych. Karą za kontakty z gangsterami jest zamrożenie środków ulokowanych w Stanach Zjednoczonych. Prokuratura zapowiedziała jednak, że żadna z podejrzanych osób nie zostanie aresztowana. Piłkarz oczywiście zaprzecza wszelkim zarzutom.

W całą sprawę zamieszane są 22 osoby. Oprócz Marqueza innym głośnym nazwiskiem w śledztwie jest znany piosenkarz Julion Alvarez.

Tagi: