Sport

Skandal na mistrzostwach świata! Jeden z faworytów nie został wpuszczony na stadion. Powód budzi wiele kontrowersji [WIDEO]

9 sierpnia 2017 11:56:06
Skandal na mistrzostwach świata! Jeden z faworytów nie został wpuszczony na stadion. Powód budzi wiele kontrowersji [WIDEO] Źródło:

Dużym echem odbił się skandal z udziałem jednego z czołowych biegaczy. Issac Makwala nie został wpuszczony przez ochronę na stadion. Sportowiec nie mógł się pogodzić z taką decyzją.

Issac Makwala był przed mistrzostwami stawiany w roli jednego z faworytów w biegu na 200 i 400 metrów. Niestety jego przygoda w Londynie skończyła się zanim w ogóle wyszedł na stadion.

30-latek wycofał się z biegu na 200 metrów, a powodem absencji miało być zatrucie pokarmowe. Wszyscy jednak liczyli, że biegacz z Botswany wystartuje już na 400 metrów. Sam zawodnik było gotowy do startu, jednak przy wchodzeniu na stadion spotkała go niemiła niespodzianka.

Makwala został zatrzymany przed wejściem przez ochronę. Ochroniarze powiedzieli biegaczowi, że nie może wejść na stadion. Okazało się, że sportowiec nie został wpuszczony ponieważ został objęty kwarantanną. Z taką decyzją nie mógł się pogodzić biegacz.

- Nie byłem tak bardzo chory. Jedynie wymiotowałem, jak wielu innych chorych lekkoatletów. Byłem wstanie startować. Po rozgrzewce wszystko było dobrze. - powiedział rozżalony sportowiec.

Zdenerwowały go również tłumaczenia międzynarodowego związku, który twierdził, że czekają na wyniki badań biegacza. Reprezentant Botswany uważa jednak, że nie wie na jakie wyniki mogą czekać, ponieważ on żadnych badań nie przechodził.

Innego zdania jest IAAF, które uważa, że zawodnik przeszedł badania i po ich sprawdzeniu został objęty kwarantanną.

"Isaac Makwala został wycofany z rywalizacji przez delegata medycznego IAAF po tym jak zdiagnozowano u niego w poniedziałek chorobę zakaźną. Zgodnie z brytyjskimi przepisami został on poddany 48-godzinnej kwarantannie, a jej czas upływał w środę o godzinie 14.00. Procedury te są zalecane przez angielską służbę zdrowia i zostały wyjaśnione zespołowi. Ponadto przedstawiciel reprezentacji Botswany był obecny na niedzielnym spotkaniu. Decyzja o wycofaniu go z biegu na 200 i 400 metrów została podjęta na podstawie badań lekarskich zapisanych w elektronicznym systemie medycznym. Kopię dokumentów przekazano członkowi personelu medycznego reprezentacji Botswany. Poinformowaliśmy lekarza i fizjoterapeutę - po przeprowadzeniu badania - że zawodnik ma zostać poddany kwarantannie. IAAF jest bardzo przykro, że ciężka praca i jego wielki talent nie mogły zostać docenione na mistrzostwach świata, ale musimy myśleć o dobru wszystkich sportowców"- napisano w oficjalnym komunikacie.Tagi: