Wiadomości

Obrzydliwa reklama na 1 sierpnia marki znanego pięściarza. Będzie kolejny bojkot?!

9 sierpnia 2017 10:12:27
Obrzydliwa reklama na 1 sierpnia marki znanego pięściarza. Będzie kolejny bojkot?! Źródło:

Dariusz Michalczewski znany jest ze swoich często kontrowersyjnych poglądów i wypowiedzi. Okazuje się jednak, że jego marka napojów energetycznych podąża tą samą drogą.

Michalczewskiemu wiele razy zarzucało się, że jest bardziej Niemcem niż Polakiem. Wszystko przez to, że przyjął obywatelstwo niemieckie i walczył pod ich flagą w ich kraju. Możliwe, że to właśnie od naszych zachodnich sąsiadów nabrał takich poglądów jakie ma teraz.

Były pięściarz jest również właścicielem znanej marki produkującej napoje energetyczne. Niestety jego ludzie odpowiedzialni za reklamę nie popisali się w dzień 1 sierpnia, czyli w rocznicę Powstania Warszawskiego. Na swoim oficjalnym profilu na Instagramie zamieścili zdjęcie dłoni z wysuniętym środkowym palcem. Palec był owinięty we wstążkę, a nad nim widniał napis "1 Sierpnia, Dzień Pamięci". Pod spodem natomiast umieszczono podpis " Chrzanić to, co było. Ważne to, co będzie!".

Trudno nie dojść do wniosku, że takie hasło w taki dzień nie jest przypadkowe. Uderza ono przede wszystkim w tych bohaterów, którzy oddali życie za ojczyznę, a firma "Tiger" mówi nam, aby o nich zapomnieć i żyć przyszłością. Taka reklama nie pomoże na pewno firmie, jak i jej właścicielowi, zwłaszcza w kwestii tego, czy czuje się bardziej Polakiem czy Niemcem. Oburzeni byli również internauci, którzy postanowili skomentować ten post.

"Porażka, żenada i brak elementarnej wiedzy na temat tego w jaki sposób buduje się tożsamość. Bez pielęgnowania historii człowiek jest zerem bez tożsamości." - napisała użytkowniczka kingapasterz.

"Chyba Wam na mózgi padło. Dziękuję za kolejny argument by Was nie kupować" - skomentował dagcam.

Pod tym zdjęciem nie pojawił się żaden pozytywny komentarz. Ludzie odwracają się od marki i prawdopodobnie odbije się to na ich sprzedaży. Przypomnijmy, że "Tiger" produkowany jest przez firmę Maspex, do której należą takie produkty jak "Tymbark", "Łowicz", "Krakus" czy wiele innych.

Podczas pisania tego artykułu post ten został usunięty z Instagrama. Po fali "hejtu" postanowiono w popłochu kasować wszelkie dowody. Na szczęście internet nie zapomina i ludzie porobili zrzuty ekranu tej reklamy.

Tagi: