Wiadomości

Imigranci szturmem wdarli się do Europy. Strażnik złamał sobie nogę kopiąc jednego z nich [WIDEO]

8 sierpnia 2017 10:18:38
Imigranci szturmem wdarli się do Europy. Strażnik złamał sobie nogę kopiąc jednego z nich [WIDEO] Źródło:

Ponad 300 imigrantów szturmowało w poniedziałek nad ranem do Hiszpanii przez granicę z Marokiem. Większość z nich to oczywiście młodzi mężczyźni, których siłą próbowali zatrzymać niektórzy strażnicy. Jeden z nich podczas interwencji poważnie ucierpiał.

Inwazja imigrantów na Europę trwa w najlepsze. Świetnie pokazuje to ostatnia sytuacja na granicy marokańsko-hiszpańskiej. Ponad 300 imigrantów pochodzących w większości z Afryki Subsaharyjskiej szturmowało przejście graniczne. Az 180 z nich udało się przebić i wbiec na teren Hiszpanii.

Większość strażników bezradnie tylko patrzyła jak imigranci wyłamują bramę i wbiegają przez granicę. Nie wszyscy jednak biernie się przyglądali. Jeden z funkcjonariuszy ruszył na mężczyzn z pałką i zaczął nią machać na prawo i lewo trafiając każdego, kto był w zasięgu jego ręki.

Później na pomoc przybiegł mu jeszcze jeden kolega. Ten próbował zatrzymać biegnących imigrantów nogami. Podczas jednego z kopnięć trafił czarnoskórego mężczyznę, który się zachwiał ale pobiegł dalej. Strażnik jednak przy tej interwencji złamał sobie nogę kopiąc biegnącego imigranta.

Po przekroczeniu granicy imigranci skakali z radości. Robili również sobie zdjęcia świętując swój sukces.

Cała sytuacja dobitnie pokazuje bezradność służb mających strzec granice swojego państwa. Nic więc dziwnego, że Europa zachodnia zmaga się z takim kryzysem migracyjnym skoro większość strażników boi się użyć siły wobec szturmujących ich granica. Zamiast złapanych imigrantów sami łamią sobie nogi na nich.

Tagi: