Sport

Mistrz polskiej organizacji sprzedaje swój pas. Powód może niektórych zdziwić

8 sierpnia 2017 09:35:20
Mistrz polskiej organizacji sprzedaje swój pas. Powód może niektórych zdziwić Źródło:

MMA w Polsce dzięki KSW zyskało sporą popularność. Istnieją również inne organizacje w naszym kraju, ale często borykają się one z różnymi problemami. Świetnie pokazuje to ten przykład.

Łukasz Klinger zdobył w maju tego roku mistrzowski pas organizacji PLMMA. Niestety mimo zwycięstwa i bycia mistrzem nie może być zadowolony. Wszystko przez to, że nie została mu wypłacona do dziś gaża za to starcie.

Zawodnik z Przemyśla musi za coś żyć, dlatego postanowił w inny sposób zarobić na ostatniej walce. 33-latek postanowił wystawić swój pas na licytację. Cena wywoławcza tego trofeum to 2500 zł. Jak przyznał sam fighter taka oferta jest najbardziej zbliżona do gaży jaką miał otrzymać za mistrzowską walkę.

"Chcesz zostać nowym MISTRZEM PLMMA ?
Nic prostszego !
Masz niepowtarzalną okazję stać się posiadaczem tego oto pasa mistrzowskiego.
Cena wywoławcza 2500zł, oferta najbliższa mojemu niedoszłemu wynagrodzeniu za ostatnią walkę wygrywa !

Z pozdrowieniami dla PLMMA i sponsorów wspierających tą organizację." - napisał na swoim Facebooku Klinger.

Mirosław Okniński nie raz w wywiadach mówił, że aspirują do bycia konkurentem dla KSW na polskim rynku. Jak widać jednak nie jest to takie proste, a niewypłacanie pieniędzy mistrzowi nie poprawia sytuacji organizacji. Przypadek Klingera nie jest pierwszym w PLMMA. Ze podobnych przyczyn na rozwiązanie kontraktu z tą organizacją zdecydował się niedawno Marcin Naruszczka.

Klingerowi postanowił pomóc inny zawodnik MMA Łukasz "Juras" Jurkowski. Uruchomił on zbiórkę na jednym z portali. Nagłośnił całą sprawę i ludzie chętnie zaczęli wpłacać pieniądze dla mistrza PLMMA. W jeden dzień kwota przewyższyła planowane 2500 zł. Udało się uzbierać ponad 6000 zł, co jest naprawdę sporym sukcesem, a pieniądze na pewno przydadzą się fighterowi.


Tagi: