Opinie

(18+) Tak wygląda tradycyjny ubój halal w islamie! [WIDEO]

27 czerwca 2017 07:00:00
(18+) Tak wygląda tradycyjny ubój halal w islamie! [WIDEO] Źródło:

Uwaga! Materiał jest drastyczny, dlatego ostrzegamy ludzi o słabych nerwach, by mieli to na względzie. Na filmie przedstawiony został tradycyjny ubój rytualny halal. Zwierzęciu zostaje żywcem podcięte gardło, a następnie wykrwawia się ono do końca. Przez cały czas zwierzę jest w pełni świadome oraz wszystko czuje.

Idąc za opisem z filmu:

Koniec ramadanu, podobnie jak podczas święta składania ofiar, muzułmanie dokonują rytualnego uboju zwierzęcia zarzynanego w imię Allaha. ( nie tylko na święta, ale każdy ubój halal wygląda u nich podobnie )

Zwierzę podczas uboju powinno być zwrócone głową w kierunku Mekki. Podczas poderżnięcia gardła, należy wypowiedzieć "Allach akbar! Zabijanie zwierzęcia poświęcając jego życie Allahowi czyni mięso halal. Jeśli dokona się uboju, pozbawiając przez ubojem czucia i świadomości zwierząt, takie mięso nie jest halal. Ubój halal zakazuje ogłuszania zwierzęcia oraz naruszenia jego rdzenia kręgowego, jak możemy sobie wyobrazić, w islamskim uboju zwierzę do końca wszystko czuje.

Uwaga! Materiał jest naprawdę drastyczny! Ostrzegamy, żeby dzieci oraz osoby o słabych nerwach dwa razy się zastanowiły, zanim go obejrzą.