Wiadomości

Norwegia. Dwóch Polaków aresztowanych. Mieli podpalić hotel dla uchodźców

19 czerwca 2017 08:03:18
Norwegia. Dwóch Polaków aresztowanych. Mieli podpalić hotel dla uchodźców Źródło:

W Norwegii doszło do aresztowania dwóch osób w sprawie podpalenia hotelu, w którym mieli zamieszkać uchodźcy. Okazało się, że podejrzanymi jest dwóch obywateli Polski.

Do podpalenia budynku doszło w miejscowości Lindas, w grudniu 2015 roku. Hotel miał być przeznaczony na miejsce pobytu nieletnich uchodźców i to zostało uznane za motyw. W pożarze nikt nie ucierpiał, chociaż w budynku obecne były dwie osoby. Straty materialne wynosiły około 2,6 miliona złotych.

We wtorek, półtora roku po tym wydarzeniu, policja zatrzymała dwóch braci 35 i 36-latka. To Polacy, który zdaniem policji należeli do środowiska będącego przeciwko przyjmowaniu uchodźców. Zostali oni tymczasowo aresztowani na 8 tygodni, aby zapobiec ich ewentualnej ucieczce do Polski. Wśród podejrzanych jest jeszcze jeden mężczyzna - policjant, który odpowiadać będzie z wolnej stopy.

Prokuratura podpalenie potraktowała jako próbę umyślnego zabójstwa. Jeśli Polacy zostaną uznani winnymi, grozi im do 21 lat więzienia. Mężczyźni nie przyznają się do zarzucanych im czynów.

Tagi: