Wiadomości

Masz w domu router? Możesz być podsłuchiwany!

18 czerwca 2017 13:25:19
Masz w domu router? Możesz być podsłuchiwany! Źródło:

Jak pisze "Komputer Świat" przez całe lata różne modele routerów były infekowane przez CIA. W sumie infekowane były modele aż 10 producentów, w tym m.in. takie które są popularne w Polsce jak Linksys, DLink i Belkin. Sprawa wyszła na jaw po kolejnych dokumentach ujawnionych przez WikiLeaks.

Dzięki temu, że Firmware od CIA infekował routery agencja mogła monitorować i manipulować ruchem. Implant CherryBlossom, który głównie działa na Linksys i DLink jest na tyle skuteczny, że może on zainfekować routery nawet wtedy, kiedy są one zabezpieczone silnym hasłem.

Wiadomo, że CherryBlossom działa na 25 modelach routerów. Istnieje też podejrzenie, że mogą istnieć modyfikacje tego implanta, które mogą działać na kolejnych 100 modelach.

Jak pisze Komputer Świat:
CherryBlossom po zainstalowaniu zamienia ruter w serwer kontrolowany przez CIA (CherryTree). Przezeń może uruchamiać różne misje - te sprowadzają się do ataków na użytkowników na bazie ich numeru IP, adresu e-mail, adresu MAC, pseudonimu na chacie czy numeru VoIP. Podczas misji owa "wisienka" może kopiować część bądź całość ruchu, adresy e-mail, nazwy użytkowników w chatach oraz numery VoIP.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:
List Francuza do Polaków: Czuję, że Polska coś robi w sprawie inwazji muzułmańskiej w przeciwieństwie do mojego kraju
Francja od II wojny światowej jest niczym więcej, jak tylko krajem kolaborantów!!!
Wy Polacy możecie być dumni z siebie.
Jestem całym sercem z Wami.
Czytaj dalej

Norwegia: Aresztowano dwóch Polaków. Są oskarżeni o spalenie ośrodka dla uchodźców w Bergen [WIDEO]
Według śledczych, są oni odpowiedzialni za podpalenie ośrodka Lindas w grudniu 2015 r. Straty materialne szacuje się na kwotę ponad sześć milionów koron (2.7 mln złotych).
Czytaj dalej

Włochy: Siły bezpieczeństwa brutalnie spacyfikowały narodowców protestujących przeciw nadawaniu obywatelstwa imigrantom [WIDEO]
Niestety demonstracja nie przebiegła pokojowo, ponieważ zgromadzeni zostali zaatakowani przez policję. Funkcjonariusze pałkami potraktowali obywateli, a potem użyto przeciw protestującym armatki wodnej. Pokazuje to różnicę pomiędzy traktowaniem imigrantów, a rodzimych mieszkańców swojego kraju. Prawa uchodźców stoją, jak widać wyżej w hierarchii od praw Włochów.
Czytaj dalej

Tagi: CIA WikiLeaks
Źródło: KompterSwiat.pl