Sport

Polak odniósł największe zwycięstwo w karierze! Pokonał byłego mistrza

17 czerwca 2017 13:53:37
Polak odniósł największe zwycięstwo w karierze! Pokonał byłego mistrza Źródło:

Marcin Tybura odnosi swoje największe zwycięstwo w karierze. Polak pokonał na gali UFC Fight Night 111 w Singapurze byłego mistrza UFC Adreia Arlovskiego.

Polak wyszedł bardzo pewny siebie i dość szybko sprowadził Białorusina do parteru. Tam Tybura obijał rywala przez praktycznie całą pierwszą rundę. Było dość blisko skończenia przed czasem, ale Arlovski przetrwał tę nawałnicę. Na sekundy przed końcem rundy były mistrz wstał i atakował ciosami w stójce naszego reprezentanta, ale syrena zakończyła pierwsze starcie. Obaj zawodnicy schodzili do swoich narożników mocno zmęczeni.

Na początku drugiej rundy można było odnieść wrażenie, że więcej sił zachował Arlovski. Atakował on Tyburę w stójce, ale dużo też było przestojów i klinczu. Zawodnicy musieli trochę odsapnąć po świetnej pierwszej rundzie. To starcie jednak trzeba zapisać na konto Białorusina, który był aktywniejszy.

W ostatniej rundzie mieliśmy wiele wątpliwości, czy Tybura ma jeszcze siły. Pokazał on jednak wielkie serce do walki i na trzy minuty przed końcem udało się Polakowi sprowadzić znów rywala na ziemię. Dogodnej pozycji nie oddał już do końca pojedynku obijając raz po raz legendę MMA. Po ostatniej syrenie byliśmy już pewni, że zwycięstwo powędruje na konto zawodnika z Uniejowa. Sędziowie punktowali 29-28, 28-27 i 29-27 i tym samym "Tybur" odniósł swoje największe zwycięstwo w karierze.


Tagi: