Wiadomości

(18+) Wjechał w ludzi, ale cierpi na depresję i jest dobrym człowiekiem. Wyrok: 5 lat [WIDEO]

17 czerwca 2017 06:06:00
(18+) Wjechał w ludzi, ale cierpi na depresję i jest dobrym człowiekiem. Wyrok: 5 lat [WIDEO] Źródło:

Pochodzący z Pakistanu Lugman Aslam w czerwcu zeszłego roku po kłótni z kilkoma mężczyznami wsiadł w vana i wjechał w nich, gdy niczego nie spodziewając się szli po chodniku. Cudem żaden z nich nie zginął. Sąd w brytyjskim Leicester wydał właśnie wyrok w tej sprawie.

Lugman został skazany na 5 lat więzienia. Dodatkowo na 4.5 roku po wyjściu za krat traci prawo jazdy. Sędzia wziął pod uwagę to, że muzułmanin pościł z okazji Ramadanu i mógł poczuć się poirytowany "rasistowskimi uwagami" w czasie burzliwej wymiany zdań z późniejszymi ofiarami.

- Wiele osób zaręczyło, że masz dobry charakter - mówíł w czasie procesu sędzia. - Jesteś dobrym człowiekiem, masz małą córkę. Biorę to pod uwagę, podobnie jak to że to traumatyczne przeżycie spowodowało u ciebie depresję. Liczy się również to, że poszkodowani nie odnieśli poważniejszych obrażeń.

Zarówno prokurator, jak i obrońca zapowiedzieli iż nie będą odwoływać się od wyroku.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:
Gowin chce ułatwić przyznawanie obywatelstwa ukraińskim imigrantom. Narodowcy krytykują politykę PiS
- Moim zdaniem potrzebna jest bardzo odważna decyzja, żeby nie tylko otworzyć polski rynek pracy dla Ukraińców, ale żeby w ogóle Polskę otworzyć dla Ukraińców i żeby otworzyć perspektywy przyznawania obywatelstwa polskiego – mówił wicepremier cytowany przez lokalne Radio PiK.
Więcej...

Belgia: Imigranckie gangi atakują już nawet miejscowe dzieci [WIDEO]
Przed kilkoma dniami grupa ok. 20 młodych imigrantów sprowokowała bójkę w pobliżu dworca kolejowego w Aalst, kradnąc czapkę. Kilku belgijskich nastolatków (najmłodszy miał 12 lat) nie miało szans i poważnie ucierpiało w starciu.
Czytaj dalej

Szlachtowicz: Czy wreszcie jest szansa, by ktoś zatrzymał zabieranie polskich dzieci?
W całej Europie bestialsko zabiera się dzieci Polakom, a marazm z jakim podchodzą do tego włodarze naszego Państwa jest trudny do zrozumienia. Czy pojawia się światło w tunelu i poszkodowane rodziny mogą liczyć na pomoc? Czy wreszcie rząd Beaty Szydło stanie na wyskości zadania i zacznie prawdziwą walkę o polskie dzieci?
Czytaj dalej

Włochy: Siły bezpieczeństwa brutalnie spacyfikowały narodowców protestujących przeciw nadawaniu obywatelstwa imigrantom [WIDEO]
Niestety demonstracja nie przebiegła pokojowo, ponieważ zgromadzeni zostali zaatakowani przez policję. Funkcjonariusze pałkami potraktowali obywateli, a potem użyto przeciw protestującym armatki wodnej. Pokazuje to różnicę pomiędzy traktowaniem imigrantów, a rodzimych mieszkańców swojego kraju. Prawa uchodźców stoją, jak widać wyżej w hierarchii od praw Włochów.
Czytaj dalej

Tagi: