Sport

Pamiętacie chaos w Turynie podczas finału LM? Zmarła kobieta stratowana przez fanów [WIDEO]

16 czerwca 2017 10:43:32
Pamiętacie chaos w Turynie podczas finału LM? Zmarła kobieta stratowana przez fanów [WIDEO] Źródło:

Podczas transmisji finału Ligi Mistrzów w Turynie doszło do sporego zamieszania. W jego wyniku fani Juventusu zaczęli uciekać i tratować się nawzajem. Niestety jedna osoba zmarła w szpitalu.

Całe zajście miało miejsce 3 czerwca na placu w Turynie. Tam miejscowi fani oglądali mecz swojego ukochanego Juventusu przeciwko Realowi Madryt. Kibiców było tam około 30 tysięcy i w takim tłumie nie trudno o tragedie, jeśli nastąpi chaos.

Niestety po trzeciej bramce dla "Królewskich" ktoś z tłumu wywołał fałszywy alarm, a zgromadzeni ludzie wpadli w panikę. Myśleli, że to zamach i wszyscy rzucili się do ucieczki. Kibice zaczęli tratować siebie nawzajem. W wyniku tego zajścia rannych zostało ponad 1500 osób, w tym kilka ciężko.

Niestety 15 czerwca zmarła kobieta, która trafiła z placu do szpitala w stanie ciężkim. Lekarze walczyli przez prawie dwa tygodnie o jej życie, ale ostatecznie nie udało się uratować 38-latki. Ze szpitala wyszedł natomiast 7-letni chłopiec, który również miał poważne obrażenia.

Dwie osoby przyznały się do wywołania paniki. Jak przyznał jeden z nich, mężczyźni chcieli się jedynie popisać. Nie wiadomo jeszcze w jaki sposób to zrobili, że tłum zaczął tratować siebie nawzajem. Istnieją hipotezy o wybuchu petardy i okrzykach o wybuchu bomby. Cały czas toczy się śledztwo w tej sprawie.Tagi: