Wiadomości

Sondaż IBRIS dla "Rzeczpospolitej": Przybywa Polaków chcących przyjęcia uchodźców

16 czerwca 2017 08:25:00
Sondaż IBRIS dla "Rzeczpospolitej": Przybywa Polaków chcących przyjęcia uchodźców Źródło:

IBRIS na zlecenie dziennika "Rzeczpospolita" zorganizował sondaż, w którym zapytano respondentów, czy gdyby w najbliższą niedzielę odbywało się referendum dotyczące uchodźców, to poszliby do urn.

53,7 % Polaków „zdecydowanie tak" lub „raczej tak" wzięłoby udział w głosowaniu. Nie wzięłoby w nim udziału 46 %. W tej pierwszej grupie na pytanie „Czy jesteś za przyjęciem przez Polskę uchodźców w ramach systemu relokacji Unii Europejskiej?" pozytywnie odpowiedziałoby 36,6 %. Przeciwnych przyjęciu byłoby 60,4 %.

- Dotychczasowe badania pokazywały, że wielu ludzi jest przeciw uchodźcom. Ale wygląda na to, że wśród tych, którzy chcieliby pójść do referendum, ta emocja nie jest tak głęboka. W dalszym ciągu występuje przewaga tych, którzy są na „nie", ale nie jest aż tak wielka - komentuje - Marcin Duma, prezes IBRIS która niegdyś wsławiła się prognozowaniem zwycięstwa wyborczego Nowoczesnej.

Redakcja dziennika przypomina podobny sondaż z marca 2016 r., gdy 70 % badanych było przeciwko relokacji, a zaledwie 24 % ją popierało. Wynika z tego, że im więcej z Zachodu płynie doniesień o zamachach, gwałtach, zabójstwach - tym bardziej Polacy są chętni widzieć je u siebie.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:
Gowin chce ułatwić przyznawanie obywatelstwa ukraińskim imigrantom. Narodowcy krytykują politykę PiS
- Moim zdaniem potrzebna jest bardzo odważna decyzja, żeby nie tylko otworzyć polski rynek pracy dla Ukraińców, ale żeby w ogóle Polskę otworzyć dla Ukraińców i żeby otworzyć perspektywy przyznawania obywatelstwa polskiego – mówił wicepremier cytowany przez lokalne Radio PiK.
Więcej...

Belgia: Imigranckie gangi atakują już nawet miejscowe dzieci [WIDEO]
Przed kilkoma dniami grupa ok. 20 młodych imigrantów sprowokowała bójkę w pobliżu dworca kolejowego w Aalst, kradnąc czapkę. Kilku belgijskich nastolatków (najmłodszy miał 12 lat) nie miało szans i poważnie ucierpiało w starciu.
Czytaj dalej

--- --- ---
Wspieraj Dziennik Narodowy Dziennik Narodowy istnieje już ponad rok i w ciągu tych kilkunastu miesięcy udało nam się już na stałe zadomowić na medialnej scenie. Teraz czas na dalszy rozwój. Przy wsparciu stowarzyszenia Ruch Wolności chcemy zebrać pieniądze i zainwestować je w budowę naszego kanału YouTube, co wiąże się z zakupem odpowiedniego sprzętu do kręcenia materiałów filmowych i ich montażu. Potrzebujemy również lepszego sprzętu komputerowego dla naszych dziennikarzy. I to jest teraz podstawowy cel naszej zbiórki.
Nazwa: Ruch Wolności
Nr konta: 02 1020 1013 0000 0702 0359 8026
Wpłata tytułem: Wspieram Dziennik Narodowy

Tagi:
Źródło: rp.pl