Wiadomości

Kolumbia zalegalizowała poliamorię. Pierwszy ślub wzięło ze sobą 3 gejów

15 czerwca 2017 17:35:00
Kolumbia zalegalizowała poliamorię. Pierwszy ślub wzięło ze sobą 3 gejów Źródło:

Victor Prada, John Rodriguez and Manuel Bermudez wzięli ze sobą ślub w Medellin w Kolumbii. To pierwsze takie poliamoryczne "małżeństwo" uznane prawnie. W kwietniu 2016 roku sąd w Kolumbii orzekł, że małżeństwa homoseksualne są legalne.

Trzech gejów poinformowało, że ich związek został uznany prawnie. W kwietniu ubiegłego roku sąd orzekł małżeństwa homoseksualne za zgodne z prawem.

Victor Prada, John Rodriguez and Manuel Bermudez podpisali odpowiednie dokumenty, które sprawiły, że zostali uznani za wspólną rodzinę z prawem spadkowym.

- Chcieliśmy uprawomocnić nasz związek, ponieważ nie mieliśmy solidnych podstaw prawnych, które uznawały nas za rodzinę. Ten dokument ustanawia nasz związek jako rodzinę, poliamoryczną rodzinę. Po raz pierwszy w historii Kolumbii - powiedział Victor Prada.

German Rincon Perfetti, gejowski działacz i prawnik powiedział, że choć istnieje wiele związków poliamorycznych w Kolumbii, to ten został po raz pierwszy uznany prawnie.

- Dzięki temu uznano, że istnieje inny rodzaj rodziny - powiedział.

Kolumbia jest czwartym krajem Ameryki Południowej, który uznał małżeństwa tej samej płci. Wcześniej takie związki zalegalizowała Brazylia, Argentyna i Urugwaj.