Sport

Największa gwiazda MMA vs najlepszy bokser. Walka oficjalnie potwierdzona!

15 czerwca 2017 08:21:10
Największa gwiazda MMA vs najlepszy bokser. Walka oficjalnie potwierdzona! Źródło:

Było dużo spekulacji, ale ostatecznie walka pomiędzy Conorem McGregorem a Floydem Mayweatherem Jr. została oficjalnie potwierdzona. Będzie to najdroższa walka w historii.

Pojedynek pomiędzy McGregorem i Mayweatherem odbędzie się na zasadach bokserskich. Irlandczyk jest największą gwiazdą UFC i zdobywcom pasów w dwóch kategoriach wagowych. Na tle innych zawodników MMA jego stójka wygląda naprawdę solidnie, ale czy to wystarczy na byłego króla P4P w boksie? Wielu ekspertów sądzi, że "Notorious" nie ma najmniejszych szans ze świetnie wyszkolonym Floydem. Nie zmienia tego nawet fakt, że Amerykanin jest na sportowej emeryturze od prawie dwóch lat. Stoczył on jednak w swojej bokserskiej karierze 49 pojedynków i wszystkie wygrał. Dla Conora będzie to natomiast debiut w boksie.

Będzie to prawdopodobnie najdroższa walka w historii. Przypuszczano, że do tego starcia dojdzie w 2018. Okazuje się jednak, że zawodnicy staną ze sobą w bokserskim ringu już 26 sierpnia. Gala odbędzie się w hali T-Mobile Arena w Las Vegas. Mayweather za ten pojedynek zainkasować ma 100 milionów dolarów, a McGregor 75 milionów.

THE FIGHT IS ON.

Post udostępniony przez Conor McGregor Official (@thenotoriousmma)

Tagi: