Wiadomości

Był tak mały, że zgodnie z prawem mogliby go zabić. Urodził się w wieku 22 tygodni, walczył i przeżył!

14 czerwca 2017 09:12:52
Był tak mały, że zgodnie z prawem mogliby go zabić. Urodził się w wieku 22 tygodni, walczył i przeżył! Źródło: Brian Hall, wikimedia commons

31 marca Helen była w 22 tygodniu ciąży, gdy zaczęła krwawić i odczuwać bóle brzucha. Od razu zgłosiła się do szpitala w Leicester (Wielka Brytania). Na miejscu lekarze stwierdzili, że kobieta rodzi, a oni nie są w stanie w żaden sposób zatrzymać porodu.

Kobieta poprosiła tylko o jedną rzecz - żeby, gdy dziecko po urodzeniu będzie oddychać, zrobili wszystko co w ich mocy, aby ocalić jego życie. I tak na świat przyszedł Austin. Ważył zaledwie 567 gram i był mniejszy od dłoni. Przez jego cienką skórę było widać wszystkie organy. Mimo to Oddychał, a lekarze podjęli próbę ratowania dziecka. I chociaż od początku nie dawali rodzicom zbytnich nadziei, że chłopczyk przeżyje, to nie odpuścili.

Zgodnie z brytyjskim prawem płód staje się człowiekiem dopiero po 24 tygodniu życia. Do tego czasu można dokonać aborcji bez względu na powód. Austin urodził się dwa tygodnie przed tym terminem i przeżył. Lekarzom udało się podtrzymać życie chłopca, który wbrew ich przewidywaniom rósł i zyskiwał kolejne siły. Chłopiec najprawdopodobniej zostanie wypisany ze szpitala 28 lipca - dokładnie w dniu wyznaczonego terminu porodu.

Helen nazywa synka "podwójnym cudem". Nie tylko przeżył poród na 18 tygodni przed wyznaczonym terminem, ale też począł się, mimo że lekarze twierdzili, że ze względu na zespół policystycznych jajników Helen nie będzie mogła zajść w ciążę. Neonatolog ze szpitala w Leicester nazwał Austina małym wojownikiem, jednocześnie zaznaczył, że przed chłopcem jeszcze długa droga, nim osiągnie pełnię zdrowia.

Tagi: