Opinie

Romaniuk (ONR): Prostytucja polityczna

14 marca 2017 03:32:46
Romaniuk (ONR): Prostytucja polityczna Źródło:

Jest to jedna z charakterystycznych cech demokracji w naszym kraju i dotyczy wszystkich ugrupowań, ale w największym stopniu określa dwie partie, a mianowicie: Platformę Obywatelską (PO) oraz Prawo i Sprawiedliwość (PiS). W powszechnym odbiorze te partie są największymi przeciwnikami i różni je wszystko, a zupełnie nic nie łączy. Oczywiście jest to kłamstwo spreparowane przez media, które na siłę próbują wytworzyć pluralizm dla wyborców, który ostatecznie sprowadza się do wyboru pomiędzy dżumą, a cholerą.

Gdyby te partie różniły się ideowo, a nie personalnie, to nigdy nie dochodziłoby do transferów osobowych pomiędzy tymi ugrupowaniami, a takich mieliśmy bardzo dużo. Najświeższym przykładem jest pan Jacek Saryusz-Wolski, który był bliskim współpracownikiem pana Donalda Tuska, a w ostatnim czasie zupełnie zmienił front i uzyskał poparcie rządu PiS na stanowisko przewodniczącego Rady Europejskiej (jestem także pewien, że w najbliższych wyborach do PE wystartuje z list PiSu).

Rozumiałbym tego typu sytuacje, gdyby barwy partyjne zmieniali szeregowi posłowie, a nie osoby, które stanowiły o charakterze partii, a tak "wybitną" osobowością, którą chciałbym wam przestawić, jest pan Radosław Sikorski, który w latach 2005-2007 pełnił funkcję ministra obrony narodowej w rządzie PiS (sic!), a w kolejnych latach był jednym z najważniejszych polityków PO.
Za kolejny przykład niech posłuży nam pan Andrzej Smirnow, który od 2002 roku był członkiem PO, a od 2015 roku jest oczywiście szanowanym posłem PiSu (sic!)

Tego typu transferów było znacznie więcej i oczywiście możemy być pewnie, że nasi ulubieńcy nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa! Ponieważ różnice ideowo pomiędzy oboma ugrupowaniami nie istnieją, to iluzja, którą powielają wyborcy tych partii i media, a ostatecznie kto by nie wygrał wyborów, to kierunek jest ten sam, w tle pojawią się oczywiście różne są akcenty, ale strategiczne cele są identyczne: ograniczenie wolności Polaków, brak suwerennej polityki zagranicznej, gospodarcze uzależnienie od korporacji.

Jarosław Romaniuk - Brygada Mazowiecka ONR

Tagi: