Opinie

Pławski (MW): PiS nie umie prowadzić polityki zagranicznej

10 marca 2017 03:51:35
Pławski (MW): PiS nie umie prowadzić polityki zagranicznej Źródło:

Mateusz Pławski, rzecznik prasowy Młodzieży Wszechpolskiej, krótko po ogłoszeniu wyboru Donald Tuska na drugą kadencję skomentował ten fakt na swoim facebookowym profilu:

Dzisiejsza sytuacja wybór (Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej, wbrew stanowisku rządu PISu), jest ewidentną klęską dyplomatyczną. PIS nie umie prowadzić polityki zagranicznej. Stosuje metody "insurekcyjne" zamiast metod realnych.
Dodatkowo, warto przypomnieć, że PIS jest partią pro- unijną, która popierała wprowadzenie Traktatu Lizbońskiego, szkodliwego dla państw narodowych (między innymi z powodu zapisów rzeczonego traktatu Tusk został wybrany).
Dziś pokazali skrajną niekompetencję (hipokryzję pokazują od dawna w wielu kwestiach).

- Donald Tusk z kolei jest osobą, która w jawny sposób działała (w czasie swoich rządów) na szkodę Polski.
UE od wielu lat idzie w kierunku centralizacji i zabierania kolejnych elementów suwerenności poszczególnym państwom, czemu zdecydowanie się sprzeciwiamy. Jesteśmy przeciwnikami UE, popieramy suwerenne i narodowe państwa.
My nacjonaliści, co bardzo często podkreślamy, negujemy cały po okrągłostołowy establishment. Uważamy za szkodliwych zarówno Tuska, jak i PIS. - dodał wszechpolak.